Hlas ticha - Dalibor Vajnar - obrazy/texty

Myslíš, že dokážeš předat svoji zkušenost?


Vloženo: 31. červenec 2014 v 10:09

Diviner, Tulák po hvězdách: „Jak bys chtěl plně předat svojí zkušenost? Každý příběh je jiný, vybudovaný na odlišných základech. Ano, najdeš podobné rysy, vrásky ve tváři, které vznikly díky podobným příčinám a následkům."

více
Diviner

Diviner

Vloženo: 10. červenec 2013 v 08:53

Měl bych nyní asi - po několika dotazech - objasnit, kdo je vlastně Diviner, Tulák po hvězdách... Udělám to tedy krátkým vyprávěním. Rok 1992, bar VŠ kolejí v ústecké čtvrti Klíše. Popíjím, už nevím co, a dáváme se do rozhovoru s britským lektorem, který k nám v porevoluční euforii dorazil vyučovat angličtinu. Bavíme se, jak jinak, o letadlech.

více
Vzdálení milenci

Vzdálení milenci

Vloženo: 10. červenec 2013 v 08:38

Diviner, Tulák po hvězdách: "Objímáš mě, tvé ruce se dotýkají mých. Tiskneš se a hledáš tak způsob, jak zapomenout na sebe. Šeptáš do ticha něžná slova a zalíbeně mi hledíš do očí...

více
Dávej dary tím, že prostě JSI.

Dávej dary tím, že prostě JSI.

Vloženo: 8. červenec 2013 v 13:18

Diviner, Tulák po hvězdách: "Hleď především žít tak, abys tím ostatní obdaroval. Tvé dary budou pramenit z toho, že JSI. Tak prostý a sjednocený, jak jen můžeš být.

více
Možnosti člověka

Možnosti člověka

Vloženo: 7. červenec 2013 v 21:54

Světová Mysl je všude a každá jednotlivá sjoucnost se podílí na jejím životě a vědomí prostřednictvím Nadjá, které je jejím paprskem. Nikdo není nikdy od ní odloučen, ať se od ní jakkoliv zevně liší. DLíme s ní v pospolitosti, ve skryté komunitě. Z tohoto hlediska se život stává velmi významnou záležitostí, neboť jsme výsadními společníky Božství a ne pouze automatickými loutkami. Je na člověku samotném, aby učinil ze svého společenství vědomý vztah.

více
Sucho a pochyby

Sucho a pochyby

Vloženo: 7. červenec 2013 v 21:43

Diviner, Tulák po hvězdách: "Chvíle, kdy Tě nevidím, ty chvíle černého závoje, Pane... Vím, že mají svůj smysl a pominou. Jsou to však okamžiky bez dechu. Světlo je opět odvane, aby mne nalezlo na kolenou a ve zkoušce trpělivosti

více

Vloženo: 5. červenec 2013 v 15:45

Když předpokládáme, že metafyzickým zkoumáním žák odhalí a ultramystickým výcvikem konečně vidí, že "já" není v těle, ale že tělo je v "já"; když uskuteční, že osobní "já", jako vše ostatní v běžné zkušenosti, je myšlenkovou konstrukcí, která předstírá vlastní trvalou jsoucnost; když pronikne hluboko za "já" a odhalí, že jeho skrytá podstata je mysl, co vlastně udělal? Zbyvil se mylné představy - nechť jeho víra v ní byla jakkoliv hluboká, jakkoliv mocná a jakkoliv důvěřivá - a nhradil ji opačnou představou své vyšší individuality,

více
© 2001 - 2020 Dalibor Vajnar * tvorba stránek Petr Peti
Veřejné publikování libovolných částí těchto stránek je povoleno jen s písemným souhlasem Dalibora Vajnara. Všechna práva vyhrazena.