Hlas ticha - Dalibor Vajnar - obrazy/texty

Myslíš, že dokážeš předat svoji zkušenost?


Vloženo: 31. červenec 2014 v 10:09

Diviner, Tulák po hvězdách: „Jak bys chtěl plně předat svojí zkušenost? Každý příběh je jiný, vybudovaný na odlišných základech. Ano, najdeš podobné rysy, vrásky ve tváři, které vznikly díky podobným příčinám a následkům."

více
Diviner, Tulák po hvězdách: Keře pámelníku

Diviner, Tulák po hvězdách: Keře pámelníku

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:35

Stál u řady keřů. Obsypány bílými kuličkami byly bohatým zdrojem zábavy houfu dětí; přeci jen, skákat z plotu do jejich pružných větví a pak to mnohokrát opakovat, to už vyvolá nadšený jásot. Ale jeho pohled, ještě před chvílí soustředěný pouze na hru, nyní nepatřil keřům ani dětem. Jakoby zasažený bleskem a vzdálený tomuto světu, narůstal v něm pocit, že přestává být sám sebou nebo tím, čím doposud myslel, že je.

více
Diviner, Tulák po hvězdách: Muž, který nevěřil

Diviner, Tulák po hvězdách: Muž, který nevěřil

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:32

"Potkal jsem muže, Pane. Říkal, že v Tebe nevěří. Že Jsi, že tvoříš a sjednocuješ, nic z toho nepřijal. Odpověděl jsem mu prostě takto: "Proč bys také měl "věřit"?

více
Diviner, Tulák po hvězdách: Hluk a ticho

Diviner, Tulák po hvězdách: Hluk a ticho

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:29

„Rozhlédni se kolem, zaposlouchej se… Hluk. Mluvím o hluku slov, hluku myšlenek. A povšiml sis, příteli, jak je ticho nechtěné? S blížícím se tichem narůstá obava lidí, že přestávají být. A mají vlastně pravdu, vždyť z čeho jsou uhnětené všední životy, než z hluku, z víru slov, postojů a dedukcí? Ticho pojímá toto vše do své bezednosti. A odtud ten strach těch, kteří své bytí vidí v hluku.

více
Diviner, Tulák po hvězdách:  Ticho

Diviner, Tulák po hvězdách: Ticho

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:25

"... neboť jsme zde především každý sám za sebe. A teprve v této požehnané samotě (a jen ten, kdo opravdu postoupil, chápe její nádheru) najdeme jednotu nás všech, lásku, která objímá. Pouta pozemské příchylnosti jsou nahrazena pospolitostí nebeskou.

více
Diviner - Tvá přítomnost

Diviner - Tvá přítomnost

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:22

Diviner, Tulák po hvězdách : "Pane, někteří říkají, že Tě vidí ve všem okolo sebe. Já Tě však nevidím. Jak také? Moje oči nedokáží vidět to, co moje srdce cítí. Mé oči vidí to, co chceš, aby viděly, to co je z jejich roviny. Vidím stromy a nebe a ptáky a radost a smích. A je to správné, že je vidím, neboť pro vidění jsi je stvořil. Vnímám však Tvoji přítomnost na pozadí toho všeho. Jsi stříbrné plátno, na něž se promítají obrazy našich dnů.

více
Diviner, Tulák po hvězdách: Lidské činy

Diviner, Tulák po hvězdách: Lidské činy

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:20

Povaha tvých činů vychází ze tvé přirozenosti. Považuješ své činy za prospěšné ostatním? Dokud v sobě podržuješ toto vědomí (nechť jsou tvé skutky jakkoliv šlechetné a dobré, prospěšné či kladné), potud se stávají závažím na tvé cestě. Zdržuješ-li se pomyšlením na sebe, jakožto dobro konajícího, pácháš zlo sám na sobě.

více
© 2001 - 2020 Dalibor Vajnar * tvorba stránek Petr Peti
Veřejné publikování libovolných částí těchto stránek je povoleno jen s písemným souhlasem Dalibora Vajnara. Všechna práva vyhrazena.