Hlas ticha - Dalibor Vajnar - obrazy/texty

Myslíš, že dokážeš předat svoji zkušenost?


Vloženo: 31. červenec 2014 v 10:09

Diviner, Tulák po hvězdách: „Jak bys chtěl plně předat svojí zkušenost? Každý příběh je jiný, vybudovaný na odlišných základech. Ano, najdeš podobné rysy, vrásky ve tváři, které vznikly díky podobným příčinám a následkům."

více
Paradoxy vyjádření

Paradoxy vyjádření

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:17

Kdybych tak dokázal vyjádřit Poznání... Kdybych to tak dokázal všemi způsoby - malbou, hudbou, slovy. Každý z nich má něco, co druhé neposkytují, každý z nich je něčím omezený. Paul Brunton říkal, že hudbou, tedy vibrací, se lze vyjádřit asi nejlépe, koneckonců, vzpomeňme na ÓM. V tom případě jsem měl to lámání prstů a mlácení pravítkem přes ruce při hodinách klavíru v Lidové škole umění vydržet. A já nevydržel, a tak maluji...

více
Mentalismus vs. mentalismus

Mentalismus vs. mentalismus

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:15

"Mentalismus, jó, to znám, celkem slušný kouzelnický představení... třeba ten Brown nebo Angel." S podobným povědomím o mentalismu jsem se osobně setkal již několikrát.

více
Hledáme vždy jen sami sebe

Hledáme vždy jen sami sebe

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:13

Jestliže je pravda, že zlo se rodí v okamžiku, kdy se člověk odloučí od Nadjá (mentalistický výraz pro "boží jiskru" v člověku, pozn. D.V.), pak jediným radikálním lékem je, aby se znovu spojil s tímto vždy čekajícím zdrojem. Božská touha dostat se z tohoto odloučení se projevuje v touhách nižší úrovně, které ji tak mdle a někdy tak nízce zrcadlí.

více
Pochopení a mír

Pochopení a mír

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:11

Jestliže člověk správně pochopí význam svých utrpení a dosáhne nezbytného vyrovnání ve své činnosti, charakteru a inteligenci, může udržovat mentální rovnováhu, kterou je vnitřní mír. Jestliže si tyto pravdy přivlastní, bude čelit životním strastem se statečností a nevyhnutelné smrti s jasným klidem.

více
Mysl

Mysl

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:09

Mentalismus nahrazuje zbytečný pojem zvláštního stvořitele vyšším pojmem principu, který není ničím jiným než Myslí a vytváří proto vesmír ze své vlastní substance, obsahuje jej v sobě a je jak imanentní, tak transcendentní.

více
Ještě něco k rozplynutí

Ještě něco k rozplynutí

Vloženo: 30. červen 2013 v 21:06

Absolutní Mysl je nepoznatelná jen v tom smyslu, že ji nemohou smysly ani intelekt přímo poznat. Můžeme se pokusit ji vypátrat zcela odlišným přístupem. Princip vědomí, protože není vázán žádnou zvláštní představou ani tvarem, musí být poznán zcela jiným způsobem, než jak poznáváme představy a tvary, které jsou jeho objekty.

více
© 2001 - 2020 Dalibor Vajnar * tvorba stránek Petr Peti
Veřejné publikování libovolných částí těchto stránek je povoleno jen s písemným souhlasem Dalibora Vajnara. Všechna práva vyhrazena.